Kto zostanie Położną na medal?


Publikacja: 2017-11-14

Wielkimi krokami zbliża się ostatni miesiąc głosowania na położne nominowane do konkursu „Położna na medal”. To decydujący czas, w którym pacjentki i ich rodziny mogą wpłynąć na wybór najlepszej położnej w Polsce i 16 wyróżnionych położnych z poszczególnych województw. Do 31 lipca br. trwały zgłoszenia położnych do konkursu, a finalnie nominowanych zostało 427 kandydatek z całej Polski. Do dziś oddano łącznie 13724 głosów na nominowane położne. Głosowanie trwa do 31 grudnia br. na naszej stronie w zakładce Kandydatki.   

Wybór „Położnej na medal” w konkursie wpływa na świadomość społeczną na temat roli położnej w życiu kobiet i ich dzieci oraz powoduje, że misja położnych, jako ekspertek i ambasadorek kampanii wpływa na edukację młodych mam w zakresie opieki okołoporodowej i wychowywania dzieci. Uświadamia też młode mamy na temat ich praw oraz zwiększa zasób wiedzy o odpowiednim przygotowaniu się na przyjście dziecka na świat.

Patronat honorowy nad czwartą edycją kampanii objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerami merytorycznymi zostali: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.